KONST / Litografier / Färglitografier 6914261
*
nr 691 4261
Carl Fredrik Reuterswärd
(1934-2016), Sverige
Färglitografier, 2 st, Carl Fredrik Reuterswärd (f. 1934), 173/200, 87x60
Carl Fredrik Reuterswärd, född 1934 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker med mera, död 2016.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 april 2011
kl 17:53:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/4 22:51:41
1
300 kr
11/4 16:59:01
2
400 kr
11/4 17:15:03
3
Vinnande bud
11/4 17:15:33
3
justering av budtak
11/4 17:40:16
2
500 kr
- Konstnär/Designer
Carl Fredrik Reuterswärd
Carl Fredrik Reuterswärd, född 1934 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker med mera, död 2016.
Läs mer om Carl Fredrik Reuterswärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:57
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:56
*
Carl Fredrik Reuterswärd
Carl Fredrik Reuterswärd, född 1934 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker med mera, död 2016.
Läs mer om Carl Fredrik Reuterswärd
nr 691 4261
Carl Fredrik Reuterswärd
(1934-2016), Sverige
Färglitografier, 2 st, Carl Fredrik Reuterswärd (f. 1934), 173/200, 87x60
Carl Fredrik Reuterswärd, född 1934 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker med mera, död 2016.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 april 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/4 22:51:41 | 1 | 300 kr |
11/4 16:59:01 | 2 | 400 kr |
11/4 17:15:03 | 3 | Vinnande bud |
11/4 17:15:33 | 3 | justering av budtak |
11/4 17:40:16 | 2 | 500 kr |
- Konstnär/Designer
Carl Fredrik Reuterswärd
Carl Fredrik Reuterswärd, född 1934 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker med mera, död 2016.Läs mer om Carl Fredrik Reuterswärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:57 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:56